Kapat
ÜRÜNLERİMİZ

ÜRÜNLERİMİZ

Klima Santrali
  • Klima Santrali

TEKNOGEN klima santralleri 28 farklı kesitte imal edilmektedir. Debi aralığı soğutma ve havalandırma amaçlı santrallarda 900 m3 /h – 133.000 m3/h, sadece ısıtma amaçlı santrallarda 900-177.000 m3/h’tir.

TEKNOGEN klima santralları modüler yapı olup, çift cidarlı panellere sahiptir. İsteğe ve uygulamaya göre kaya yünü, cam yünü ve poliüretan izolasyonlu, 50 mm veya 60 mm kalınlığında paneller kullanılarak üretebilmektedir. Dış yüzeyleri standart RAL 9002 renginde boyalı sac olup, iç yüzeyler isteğe ve uygulamaya göre galvaniz, boyalı veya paslanmaz sac kullanılabilmektedir. Düz olan iç yüzeyi ile kolay temizlenir ve toz birikimi önlenmiş olur.

TEKNOGEN klima santralları karkası özel olarak tasarlanmış elektrostatik fırın boyalı alüminyum profiller ve plastik köşe bağlantı elemanları ile güçlü bir yapı oluşturmaktadır. Sızdırmazlığın sağlanması için EPDM esaslı contalar kullanılmaktadır.

Filtre seçimleri cihazın çalıştığı ortam ve prosesin ihtiyaçları dikkate alınarak yapılmaktadır. Özel tasarımlar ile hava akışı esnasında oluşabilecek kaçaklar önlenerek serpantinlerde ve filtrelerde yüksek verim elde edilmektedir.

Günümüzde büyük önem taşıyan enerji verimliliği için isteğe bağlı olarak plakalı, rotorlu veya bataryalı tip ısı geri kazanım üniteleri kullanılmaktadır.Fan-motor grubu, hava debisi ve toplam statik basınç dikkate alınarak en verimli şekilde seçilmektedir. Fanlar kullanım amacına ve istenilen tasarım kriterlerine göre öne eğik sık kanatlı, arkaya eğik seyrek kanatlı, airfoil veya plug tip seçilmektedir. Performans testleri onaylı fanlar kullanılmaktadır. Motorlar standart olarak IP55 sınıfında olup, CE normlarına uygundur.

Klima santrallarında kullanılan damperler alüminyum profil, alüminyum kanat ve plastik esaslı dişliler kullanılarak üretilmektedir. Dişliler hava akımının dışındadır. Özel şekillendirilmiş plastik contalar ile damper kanatları arasında sızdırmazlık sağlamaktadır.

Kataloğu İndir